fot. Jacek Poremba

Madonny Kory. Pierwsza wystawa wyjątkowej, rodzinnej kolekcji figur autorstwa artystki.  Wystawa jest częścią Festiwalu Hipolita i Ludwiki, święta Kolonii Wawelberga, zabytkowego osiedla, które powstało w duchu wielokulturowości i tolerancji. To właśnie o te wartości Kora walczyła przez całe swoje życie.

Ambasadorami tego wydarzenia zostali m.in. Krystyna Janda, Artur Barciś, Aleksandra Popławska, Piotr Rogucki, Muniek Staszczyk, Piotr Machalica, Magdalena Schejbal, fotografując się ze zdjęciami Madonn autorstwa Szymona Sipowicza.

Wola to jedna z najstarszych dzielnic Warszawy. – Chcemy zmieniać to miejsce, żeby to było prawdziwe osiedle, jak za Wawelberga: miejsce przyjazne do życia – mówi Andrzej Chybowski ze Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga. Obejrzyj program.

W styczniu odwiedziła nas niemiecka telewizja ARD1, która przygotowała program Kowalski & Schmidt dla kanału RBB24. Obejrzyj i przeczytaj.

Projekt Żywopłot Izy Rutkowskiej miał ukazać warszawiakom problemy wynikające z ogradzania osiedli mieszkaniowych. Zawitał i do nas.

Różany Skwer Pysznych Pączków powstał w ramach budżetu partycypacyjnego, projekt został przygotowany i zgłoszony przez członków stowarzyszenia. Naszym celem była zmiana zaniedbanego otoczenia kolonii. Różany Skwer miał szansę zaistnieć dzięki estymie, jaką cieszy się cukiernia Zagoździńskich mieszcząca się od lat 70 ubiegłego wieku na terenie Kolonii Wawelberga. Chcieliśmy upamiętnić babcię Hannę Zagoździńską-Grelof, która ze swym uśmiechem zawsze pozostanie w naszej pamięci. W ramach projektu przed kolonia został umieszczony kamień z nazwą i datą powstania osiedla.

Syreny na Kolonii Wawelberga - Festiwal Nowi Warszawiacy


...

Jesień...

Święto Woli - 8 kwietnia 2016. Sto lat temu nasza dzielnica została przyłączona do Warszawy. Z tej okazji Grupa Teatralna Warszawiaki odtwarzająca dawne warszawskie kapele podwórkowe i ich ballady, zawitał na naszą kolonię.