Festiwal Hipolita i Ludwiki to nowe wydarzenie na mapie Warszawy - V Święto Kolonii Wawelberga. Co roku w trakcie święta otwieramy nasze bramy dla wszystkich, którzy chcą poznać historię tego wyjątkowego miejsca i poczuć wspaniałą atmosferę towarzyszącą naszej idei. Zapraszamy muzyków, wystawiamy spektakle,organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wiele znanych nazwisk kibicuje i wspiera ideę, jaką niesie ze sobą nasz festiwal. Do tej pory gościli u nas między innymi Maria Sadowska, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Pisula, Sebastian Perdek, Małgorzata Wojciechowska, Wisła Hot, Anna Iberszer, Magdalena Niernsee, Madrugada czy klezmerzy z Bester Quartet. Artyści, którzy wystąpili na Kolonii Wawelberga zakochali się w niej i pozostają przyjaciółmi tego zabytkowego miejsca do dziś. 

Ten rok jest dla nas szczególnie wyjątkowy. Nasze coroczne święto przekształci się w nowe wydarzenie na mapie Warszawskich imprez kulturalnych - Festiwal Hipolita i Ludwiki. 

Najważniejszym jego punktem będzie wystawa pt. „Madonny Kory”. Będzie można zobaczyć na niej niezwykłą kolekcję figur Matki Boskiej, które wokalistka Maanamu sama malowała. Wystawa potrwa od 24 mają do 8 czerwca 2019 i będzie miała miejsce w Otwartej Kolonii Filii Wolskiej Centrum Kultury.

Wydarzenie główne Festiwalu Hipolita i Ludwiki odbędzie się 26 maja 2019 dziedzińcu Kolonii Wawelberga przy Górczewskiej 15.

Nasz festiwal to wyjątkowy projekt non profit organizowany przez społeczników, całkowicie oddolna inicjatywa mieszkańców, organizowany już po raz piąty w ramach Inicjatywy Lokalnej przez Kolonia Wawelberga Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół

Współorganizator:

Wolskie Centrum Kultury

Sponsorzy:

MURAPOL

Partnerzy:

Miasto st. Warszawa

Muzeum Powstania Warszawskiego

Politechnika Warszawska Wydział SiMR

Dom Spotkań z Historią

Fundacja Opor

ZGN Wola

Spółdzielnia Socjalna Wola

Biblioteka Publiczna Wola

Stowarzyszenie Wola Mieszkańców

 

Patroni:

Muzeum Polin